Escar filo kiralama

Filo Kiralama

Filo kiralama, günümüzde farklı ölçeklerde pek çok işletme tarafından sık sık tercih edilen bir oto kiralama hizmeti. Peki Escar olarak müşterilerimize her zaman en iyi şekilde sunduğumuz filo kiralama hizmeti tam olarak nedir? Hangi durumlarda gereklidir? Bu soruların ve daha fazlasının cevabını, yazının geri kalanında bulmanız mümkün…

Filo Araç Kiralama Nedir?

Çoğunlukla şirketler tarafından tercih edilen bir çözüm olan filo kiralama, iki ya da daha fazla aracın uzun dönemli kiralanması şeklinde tanımlanabilir. Aşağıdakiler gibi profesyonel ihtiyaçlar, şirketlerin filo araç kiralama alternatifini tercih etmeleri için öncelikli sebepler arasında yer almaktadır:

 • Düzenli yapılan teslimat işlemleri,

 • Düzenli yapılması gereken müşteri/iş ortağı ziyaretleri,

 • Sık seyahat ihtiyacı…

Büyük küçük pek çok işletmenin yukarıdakiler ve benzeri satış – pazarlama sebeplerinden dolayı binek araçlarına ihtiyacı olduğu düşünülürse, filo kiralamanın önemini yitirmeyecek bir hizmet olduğu kolaylıkla söylenebilir. Kurumların ihtiyaçlarına göre, filo oto kiralama hizmetinde standart binek arabalarından otobüslere, motosikletten minibüs ve SUV’lere kadar oldukça geniş bir yelpazeye yayılan pek çok araç tipi tercih edilebilir.

Filo Kiralarken Dikkat Edilecek Hususlar

Filo araç kiralarken, şirketlerin ideal deneyim için göz önünde bulundurması gereken çeşitli noktalar vardır. Bunlar arasından öne çıkanları şu şekilde sıralamak mümkündür:

 • Hangi tip araçlara ihtiyaç var?

 • Ne tip operasyonlar yapılacak?

 • Araçlar şehir içinde mi şehir dışında mı kullanılacak?

 • Kaç tane araca gereksinim var?

 • Araçlar için ek olarak özel ekipman ihtiyacı var mı?/doğabilir mi?

 • Filo takibi nasıl yapılacak?

 • Filonun finansmanı, periyodik bakım ve rutin parça değişimleri vs. nasıl yapılacak?

 • Filo kiralama sigortası – Kiralama yapacağınız şirket filonuzu koruma altına alıyor mu?

Escar ile Filo İhtiyacınızı Eksiksiz Karşılayın!

Filo kiralama hizmetleri söz konusu olduğunda doğru tercihi yapmak, hem işlerinizin gerektiği gibi pürüzsüz bir şekilde yürümesi, hem de gereksiz detaylar yüzünden zaman ve/veya para kaybetmemeniz açısından son derece önemlidir.

Sektördeki 20 yılı aşan tecrübemiz ve %90’ı aşan sözleşme yenileme oranımız ile, işletmenize tüm ihtiyaçlarınızı eksiksiz bir şekilde karşılayacak filo kiralama hizmeti sunuyoruz. Sizin için her koşulda memnuniyetle çözüm üreten sonuç odaklı ekibimiz ve filo kiralama sigortası, 7/24 yol yardımı, finansman desteği, yedek araç gibi çözümlerimiz ile filo kiralama, operasyon ve yönetim süreçlerinizin her daim pürüzsüz bir şekilde ilerlemesi için gereken her şeyi yapıyoruz.

Sizlere sunduğumuz ayrıcalıklı hizmetler hakkında daha ayrıntılı bilgi almak, birlikte işletmenize en uygun çözümleri bulmak için, bizimle aşağıdaki bağlantı üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

https://www.escar.com.tr/iletisim/