Hakkımızda


Uzun dönem araç kiralama hizmetlerinde kaliteli ve sürdürülebilir bir hizmet anlayışı ile yola çıkan Escar A.Ş. 2001  yılında kurulmuştur.

Ülkemiz ekonomik tarihinde önemli bir dönüm noktası olarak kabul edilen 2001 ekonomik krizinde kurulan Escar A.Ş., başlangıç yıllarında sadece öz kaynakları ile hareket etmiş, ilerleyen zaman içerisinde sektördeki yerini sağlamlaştırmış ve emin adımlarla ilerleyerek filo hizmetleri sektörünün öncü firmaları arsındaki yerini almıştır. Kuruluş aşamasında “Central” markası ile uzun dönem kurumsal kiralama hizmetlerini yürüten şirketimiz, devam eden süreçte kayıtsız kalamadığı günlük kiralama talepleri doğrultusunda mevcut hizmet anlayışı ve kalite standartlarını da koruyarak 2011 yılında “Central” ve“Central Fleet Services” olmak üzere günlük ve uzun dönem araç kiralama hizmetlerini iki farklı marka altında ayırarak ilerleyişini sürdürmüştür.

Kurulduğu günden bugüne dek ülkemizde ve dünyadaki alanında lider global markalara hizmet vermeyi prensip edinmiş olan Escar A.Ş. “Mutlu Müşteriler Yaratmak” anlayışından taviz vermeden yürüdüğü yolda, 2018 yılı Nisan ayı itibariyle mevcut operasyonunun günlük kiralama bölümü olan “Central” markasını başarılı bir satış operasyonu ile devrederek, yalnızca uzun dönem kurumsal filo hizmetleri alanındaki markası olan Central Fleet Services’i yepyeni, endüstri 4.0 ve dijitalleşme süreçleriyle uyumlu olacak şekilde “Filokiralama.com” adı altında sürdürme kararı aldık.

Kurumsal filo kiralama hizmetinin yanı sıra, “Varmiarttiran.com” markası ile Türkiye’de ilk defa online ihale usulü ile araç satışı gerçekleştiren Escar, son olarak 2018 yılında yayın hayatını başlattığı son kullanıcı odaklı yeni markası “Otoboom.com” ile otomotiv sektöründeki tüm teknolojileri ve trend gelişmeleri yansıttığı yepyeni bir markayı daha bünyesine katmış oldu.

Her zaman müşterilerini birer iş partneri olarak gören Escar, verdiği hizmet kalitesini geride bıraktığı 18 yılda, sektördeki kuralları belirleyen bir anlayış ile daha ileri seviyelere taşıyacak şekilde geliştirdi. Tüm bunların yanı sıra katma değeri yüksek projeleri gerek şirket içi gerekse ulusal bazda fayda esasına göre planlayarak, bunları birer marka yaratabilme hedefiyle bütünleştiren ve hayata geçiren bir anlayışın otomotiv sektöründeki öncüleri arasında yer aldı. Toplum hassasiyetlerine, çevrenin ve doğanın korunmasına, sosyal sorumluluk ilkeleri doğrultusunda paylaşıma ve yardımlaşmaya özen gösteren Escar, bu ilke ve prensiplerini birlikte çalıştığı tüm çalışanlarına ve ekiplere de yansıtmaya devam etmektedir. İnsan kaynakları politikaları gereği de çalışanlarının mutlu ve huzurlu olmalarına, kariyer yaşamları boyunca kişisel gelişimlerine ve şirket içi sosyo-kültürel faaliyetlerine her zaman destek vermeyi temel varlık unsurlarından biri olarak benimsemektedir.

HızlıSürdürülebilirve Kaliteliulaşım çözümleri arayan yerel ya da global firmalara hizmet vermeye devam eden ESCAR A.Ş.bugün ve gelecekte ideallerini daima hedeflerinin üzerinde tutarak yoluna devam etmek arzusunu sürdürmekte, otomotiv sektöründeki tüm paydaşları ve iş birlikteliğinde olduğu kurumlarla sektördeki en yeni yöntemleri, teknolojileri ve trendleri belirlemeye devam etmektedir.