Uzun Dönem Araç Kiralama Nedir? Avantajları Nelerdir?

Uzun dönem araç kiralamakonusunda aklınızda oluşabilecek soru işaretlerini gidermeye çalıştığımız bu yazımızda öncelikle “Uzun dönem araç kiralama nedir?” ve “Günlük kiralama opsiyonlarına ya da satın alma seçeneklerine kıyasla ne gibi avantajları vardır?” konularında sizleri bilgilendirmek istiyoruz. Haydi başlayalım…

Uzun Dönem Araç Kiralama Nedir?

Bundan yaklaşık 20 yıl öncesinde Türkiye’de filo kiralama hizmetleri sektörü henüz yolun çok başında olan ve avantajlı bir alternatif olarak görülmeyen bir yapıdaydı. Ancak zaman içerisinde özellikle yerelde güçlü olan ya da ülkemizde operasyonel olarak bulunan çok uluslu şirketlerin, uzun dönem araç kiralama faaliyetlerine hız kazandırmaları ile birlikte gelişen sektörümüz, geldiğimiz dönem itibariyle birçok irili ufaklı şirketin araç kiralama hizmeti sunduğu büyük bir yapıya dönüştü.

Uzun dönem araç kiralama; belirli bir vade içerisinde (6-48 ay), önceden belirlenmiş sürelerle limitli kilometre tutarlarını da içinde barındıran, operasyonel olarak şirketlerin tüm sorumluluk ve yükü bu alanda faaliyet gösteren şirketlere devrettiği, bu hizmet karşılığında içinde ödeme avantajları da barındıran bir iş modelidir. Filo Kiralama Hizmetleri başlığı altında da değerlendirdiğimiz uzun dönem araç kiralamanın, yaygın olarak son kullanıcı odaklı günlük kiralama faaliyetlerine oranla birçok farklılığı bulunmaktadır. Peki uzun dönem araba kiralamanın şirketlere kattığı değerler nelerdir?

Uzun Dönem Araç Kiralama Avantajları Nelerdir?

Günlük ya da haftalık araç kiralama seçenekleri bireysel kullanıcılar için oldukça cazip seçenekler sunabilmektedir. Peki ya yüzlerce çalışanınızın olduğu büyük bir şirketin yöneticisi ya da sahibiyseniz?

Tam da bu noktada gerek finansal gerekse operasyonel açıdan birbirinden farklı birçok avantaj sunan filo kiralama ile;

  • Finans hesaplamalarına girmenize gerek kalmaz. Kaynaklarınızı işinizle ilgili noktalarda kullanabilmeniz için sizlere hareket alanı sunar.
  • Operasyonel olarak zaman ve bütçe kayıplarının önüne geçer. Alanında uzman ekipler ile periyodik bakım, parça değişimi, hasar, sigorta işlemler, kasko, ikame hizmeti gibi konularda tam kapsamlı bir hizmet almanızı sağlar.

Tüm bu avantajlarıyla birlikte filo kiralama sektörü günden güne hızla gelişmekte, farklı hizmet ayrıcalıklarını ve teknolojinin imkanlarını da kullanan katılımcılarıyla birlikte bağlı olduğu ana sektörleri olan otomotiv ve ulaşım sektörünü de besleyen ana damarlardan biri haline gelmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir